Zábava s reklamami

Autor: Peter Szép | 11.6.2012 o 10:33 | (upravené 11.6.2012 o 11:43) Karma článku: 5,35 | Prečítané:  944x

Každý to pozná. Po namáhavom dni v práci si každý rád sadne večer pred telku a zapne si svoj obľúbený kanál. Očakáva príjemne relaxovanie pred obľúbeným seriálom alebo zábavnou reláciou. A zrazu naňho vyskočí hromada ponúk na nákupy.

Každý to pozná. Po namáhavom dni v práci si každý rád sadne večer pred telku a zapne si svoj obľúbený kanál. Očakáva príjemne relaxovanie pred obľúbeným seriálom alebo zábavnou reláciou. A zrazu naňho vyskočí hromada ponúk na nákupy.

Nutné zlo?

Pred niekoľkými rokmi bol človek zmierený s tým, že okrem verejnoprávnej televízie nemá šancu pozerať televízne vysielanie bez reklamných blokov. Zo začiatku to bolo v ako tak normálnej miere, jeden blok za hodinku sa dal vydržať. Za posledné obdobie je to však podľa môjho názoru vystupňované do extrémnych pomerov. Veď uvážme.  Jeden s najsledovanejších seriálov Kobra 11 má minutáž približne 45 minút a je predelený troma reklamnými blokmi. Môj názor je že je to jemne povedané prehnané. Je to naozaj potrebné?

Dá sa to zastaviť?

Súkromné televízie používajú argument že je to jedna z mála foriem ich zárobku. Podľa mňa to nie je celkom tak. Väčšina slovenských domácností platí za televízny prijem digitálneho alebo satelitného signálu. Poskytovatelia týchto služieb určite majú nejaké dohody s konkrétnymi výrobcami signálu a samozrejme nie zadarmo. Takže si v podstate spoplatnia vysielanie dvakrát, raz od nás divákov a druhýkrát od inzerentov ktorých reklamy vysielajú. Je to bežná prax všade na svete a samozrejme chápem že nič nie je zadarmo. Bolo by však dobre prihliadať aj na kvalitu programov a nielen na kvantitu reklám ktoré sa dajú vsunúť do vysielania.

Ako ďalej?

Samozrejme na obranu televízii je vhodne povedať, že každý zahraničný film čosi stoji a za všetkým stoja ľudia ktorých treba platiť. Nikto nepracuje zadarmo. Je však na zamyslenie, ako to pôjde ďalej a či si náročný televízny divák nebude musieť zvyknúť na to, že si kino hit pozrie v dvojnásobnej minutáži kvôli množstvu reklám a to aj s prihliadnutím na to že je to už pár rokov stará snímka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

ŠPORT

Cibulková je v semifinále, pomohla jej súperka

Kerberová bez straty setu zdolala Keysovú.

KOMENTÁRE

Čo môže stihnúť Danko za dvadsať minút

Obmedzenie času na vystúpenie kultúru v parlamente nezlepší.


Už ste čítali?